PSE Faaliyetlerinin Odağına Müşterisini Alıyor

 

Precision Spring Europa Group (PSE) takma-tutma halkaları, hortum kelepçeleri ve yay imalatıyla sektöründe önde gelen markalar arasında yer alıyor. Kurulduğu 1968’den itibaren faaliyette olan firma otomotiv ev aletleri, kalıp takımları ve rüzgar enerjisi endüstrisi alanlarında müşterilerine destek veriyor. Büyük OEM (Orijinal Ekpman Üreticileri) firmalarıyla uzun vadeli ortaklık ilişkileri sayesinde firma üretim hacmini büyüttü ve Ar-Ge çalışmalarına ağırlık verdi. Bu çalışmalarla kalite güvence sistemi de gelişen PSE kaliteli ürünü rekabetçi fiyatlarla, geniş yelpazede ve yüksek kaliteyle müşterisine sunabiliyor.

 

İtalyan aile şirketi olmasının yanı sıra Almanya ve Fransa ile olan bağları dolayısıyla PSE etkin bir lojistik ağına sahip. Bu bağlar dolayısıyla şirket müşterilerine kesintisiz satış sonrası hizmet desteği de verebiliyor. İtalya fabrikalarının haiz olduğu ISO/TS 16949 ve ISO 9001 sertifikaları aynı zamanda PSE’nin kalite standartlarını yükseltme çalışmalarında kaydettiği başarıyı onaylıyor.

 

Kalıp Yayı Üretiminde 40 Yılı Aşan Tecrübe

Yaylar yapısı esnetilerek kullanılan ve bu sırada yapısını koruyan mekanik parçalardır. PSE ürettiği kalıp yaylarında geniş ürün çeşitleri sunar. Öyle ki aynı serbest uzunlukta ve ölçülere sahip yaylar farklı yüklemelere göre tasarlanarak üretiliyor. Böylece farklı çalışmalara özel çözümler bulunabiliyor. Örneğin sac metal kalıp işlemede kullanılan kalıp yayları çalışma sırasında kırışmayı önler ve baskı kalıbının daha kolay çıkmasını sağlar. Buna ek olarak kalıp yayı plastik enjeksiyon kalıpçılık ve başka endüstrilerde de fayda sağlar.

 

Yüksek kalitede kalıp yayı üretimiyle öne çıkan şirketin bu alanda 40 yılı aşan imalat tecrübesi bulunuyor. Yüksek performanslı özel çelik ile üretilen yaylar kullanım alanlarındaki sınıra rağmen ağır yüklemeye dayanacak şekilde tasarlanıyor. Ham materyali şekillendiren modern makinelerle üretimin ilk aşamasını gerçekleştiren şirket, sürekli geliştirilen üretim süreçleriyle nihai ürün halinde kalıp yayını elde ediyor. Bu noktada üretimde PSE kullanığı soğuk haddeleme işlemiyle farklılaşıyor. Kalıp yaylarının üstün kalitesi, şirketin kalite departmanının günlük yaptığı dayanıklılık ve kullanım ömrü yıpranması testlerinde elde ettiği mükemmel sonuçlarla kanıtlanıyor.

 

Geniş Ürün Yelpazesi ve Özel Çözümler

Standart kalıp yayı ürün yelpazesi değişen ölçü ve farklı yükleme kapasitesine göre sınıflandırılmıştır ve küresel pazarda tedarik ağına sunulmaktadır. Eğer müşteriler özel uygulamalar için ihtiyaçlarını karşılayacak spesifik ürünü katalogda bulamazlar ve bir tasarım talep ederlerse PSE özel imalat yapabilir.

 

Standart profilli yayların yanı sıra PSE, dört köşeli profile sahip kalıp yaylarını üretiyor. Ayrıca talep edilmesi halinde tanımlanabilir olduğu takdirde tüm profillerde yay imalatı yapabiliyor. Yuvarlak profilli tel yaylar TL, TM, TF serisi dhilinde üretiliyor. Kalıp yayları ise ISO 10243 Serisi ve BL Serisi altında üretiliyor.

 

PSE Kalıp Yayı Kullanım Koşulları

Şirketin ürettiği kalıp yayı çeşitleri normal çevre koşulları altında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Zorlu hava koşulları haricinde ve -5°C ile 70°C ısı aralığında kullanılmalıdır. Ayrıca yayların birbirinden farklı kullanım alanları vardır. Yayların üst üste kullanılması örnerilmez ve böyle bir  gereksinimde kılavuz kullanılmalıdır.

 

Katalogdaki verilerin içeriğinin deneysel verilere dayandığı göz ardı edilmemelidir. Kullanımda oluşacak yüklere göre yay seçilmelidir. Diğer yandan Kullanım ömrü yıpranma testlerinde edinilen sonuçlar kalitatiftir. Aynı ürün grubuna ait mamullerin yüzde 90 oranında bu verilere uygun kullanım değerleri vermesi beklenir. Ata Teknik Hırdavat üzerinden kalıp yaylarının seçimi ve boyutları, uygulama ve performans değerleri hakkında teknik destek ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.

 

PSE Kalıp Yayı Çeşitleri

  • CL Serisi: Yeşil renkli kalıp yayı serisidir. Hafif yükleme için tasarlanmış ve ISO 10243 standartlarına göre üretilmiştir.

 

  • CM Serisi: Orta yükler için üretilen bu yay serisi mavi renkle kodlanmıştır. ISO 10243 standartlarına uyumludur.

 

  • CF Serisi: Ağır görevler için ISO 10243 standartlarında üretilen bu seri kırmızı renkle kodlanmıştır.

 

  • CFX Serisi: ISO 10243 standartlarındaki bu yay sarı renkle kodlanmıştır ve ekstra ağır yükleme koşullarında kullanıma uygundur.
PSE Sarı Kalıp Yay Tablosu

Sarı Yay Tablosu

PSE Sarı Kalıp Yay Tablosu 2
PSE Kırmızı Kalıp Yay Tablosu

Kırmızı Yay Tablosu

PSE Kırmızı Kalıp Yay Tablosu 2
PSE Mavi Kalıp Yay Tablosu

Mavi Yay Tablosu

PSE Mavi Kalıp Yay Tablosu 2
PSE Yeşil Kalıp Yay Tablosu 2

Yeşil Yay Tablosu

PSE Yeşil Kalıp Yay Tablosu 2