Heikenei Tools & Industrial Solutions

Heikenei Yüksek Kaliteyi Uygun Fiyat Sunuyor

Heikenei markası yüksek kaliteli ürünleri makul fiyatlarla tüketicilere sunmak üzere ortaya çıktı. Ülkemizde özellikle kesici takımlar üreten yerli firma sayısı yeterli olmadığı için pazardaki talep ihracat yoluyla karşılanıyor. Mevcut durumda müşteriler, rekabetin giderek kızıştığı pazar koşullarında maliyetleri azaltmaya çalışıyorlar. Kaliteli ürünlerin fiyatını yüksek bulan bazı müşteriler düşük kalitede olmasına rağmen ucuz ürünlere yönelebiliyor. Pazardaki koşulların doğurduğu uygun fiyata kaliteli ürün talebine cevap vermek amacıyla Ata Teknik Hırdavat, sektördeki deneyimiyle Heikenei markasını hayata geçirdi.

 

Heikenei Büyümeye Devam Ediyor

Ata Teknik Hırdavat, kurulduğu 1983 yılından bu yana başta kesici takımlar üzere, teknik hırdavat alanında uzmanlaştı. Müşteri talepleri doğrultusunda ürün yelpazesini geliştiren firma, üretim alanına da adım attı. Özellikle kesici takım ve takım tutucu kategorisindeki ürünleri kendi markası “Heikenei” ile 2016 yılı itibariyle üretmeye başladı. Hangi ürün grubunun nerede üretildiği bilgisine sahip olan Ata Teknik Hırdavat, Heikenei markası için ilk ürünlerini Almanya’da ortaklık kurduğu üreticilerle gerçekleştirdi. Zaman içerisinde ürün grubunu genişleten firma Çekya, Almanya, İsviçre, Tayvan ve Güney Koreli üst düzey üreticilerle portföyünü genişletti. Türkiye için en iyi ürünü en makul fiyatlarla pazara sunma stratejisi başarıya ulaşan Heikenei, yurtdışından da talep görmeye başladı. Heikenei 2018 yılı itibariyle ürünlerini Türkiye üzerinden ihraç etmeye başladı. Azerbaycan, İran, Türkmenistan, Bulgaristan, Cezayir, Almanya, İtalya, Polonya, Ukrayna, Çekya, Avusturya ve Rusya olmak üzere çeşitli ürünlerde marka talep görüyor. İhracat yapılan ülkelerden bayilik talepleriyle karşılaşan firma, bayilik sistemini yurt içi ve yurt dışında oturtarak ihracat çalışmalarına ağırlık verecek.

 

Diğer yandan Heikenei, yurt dışındaki üretim süreçlerinde edindiği “Know-how”ı ya da nasıl yapıldığı bilgisini yerli üreticilerle paylaşmaya hazır. Gelecek dönemde markanın hedefleri arasında aynı ürünleri aynı kalitede Türkiye’de üretmek.

 

Heikenei Kalitesini Ispatladı

Heikenei özellikle otomotiv, havacılık ve savunma sanayiini odağa almış durumda… Çünkü bu üç endüstride üretim yüksek kalite standartlarında yapılır ve hata payı çok düşüktür. Bu nedenle söz konusu endüstri kollarına ürün tedarik etmek oldukça güçtür ve sadece yüksek kaliteli ürünler bu güçlükle baş edebilir. Kalitesini kanıtlamış olan Heikenei, bu endüstrilerde genç bir marka olmasına karşın yer edindi ve pazar payını gün geçtikçe genişletiyor. Çünkü Heikenei sadece ürün satışı yapan bir marka değil, aynı zamanda mühendislik hizmeti sunuyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarını doğru analiz eden marka, onlara uygun çözümü de geliştirmek ve uygulamaya geçirmekte yardımcı oluyor. Bu noktada marka, bağlı olduğu Ata Teknik Hırdavat firmasının sektörde edindiği teknik bilgi birikiminden faydalanıyor.

 

Heikenei Torna ve Freze Takımları ile Ön Planda

Takım tutucular, endüstriyel ürünler ve çözümler üretmek amacıyla yola çıkan marka Türkiye ve Almanya merkezinde çalışmalarına devam ediyor. Heikenei üretimi torna ve freze kesici takımları ve takım tutucuları ürün grubunda bulunan ürünler şöyle sıralanıyor:

– Dış Çap Alın ve Kanal Açma Takımları

– İç Çap Kanal Açma Takımları

– Dış Çap Tornalama Takımları:

  • S Sistem
  • C Sistem
  • T Sistem
  • M Sistem

– İç Çap Tornalama Takımları:

  • S Sistem
  • C Sistem
  • T Sistem
  • M Sistem

– Frezeleme Takımları

– Yüzey Frezeleme Takımları

– Yüzey ve Pah Kırma Aletleri Takımları

– Modüler Parmak Freze Takımları

– Delik Delme ve İşleme Takımları

  • Takma Uçlu Matkaplar
  • Matkap Tutucular

– HSS Uçlar için Tornalama Takımları ve Yedek Parçaları